محل تبلیغات شما
معرفی کتاب المراجعات:
Image result for €Ø§Ù„مراØØات€€Ž

این کتاب سالهاست که یکی از منابع اهل تشیع در استدلال و پاسخگویی به شبهات وارد شده در خصوص خلافت بلافصل مولا امیرالمؤمنین علی(ع) هست و توصیه میکنم کسانی که بدون عناد و لجبازی، در طلب پیداکردن حق و حقیقت هستند؛ حتما این کتاب رو تهیه کنن و بخونن. کتابی با عنوان المراجعات که مناظرات بین علامه ی شیعه، سید عبدالحسین شرف الدین عاملی با یکی از علمای اهل سنت به نام شیخ سلیم بشری، رئیس دانشگاه الازهر مصر پیرامون رهبری امام علی(ع) در قرآن و منابع اهل سنت هست. در زمان شروع مناظره که به صورت نامه نگاری بوده و بیش از صد نامه رد و بدل شده، علامه شرف الدین در حدود چهل سالگی و شیخ سلیم در حدود هشتاد و یک سالگی بودند و در پایان این مناظرات و طرح سوال از جانب شیخ سلیم و پاسخگویی از جانب علامه شرف الدین، جناب شیخ سلیم با قبول مطالب و ارائه ی دلایل منطقی از طرف جناب علامه، به مذهب تشیع مشرف و شیعه میشن و جالب اینجاست که هر دو نفر با گذشت 87 سال از عمرشون، بدرود حیات گفتن.

بعد از اتمام این مناظرات که به صورت نامه نگاری بین این دو نفر بوده، خود علامه شرف الدین تمام این نامه های رد و بدل شده را جمع و به صورت کتاب چاپ کرد.از جمله نکاتی که در خواندن این کتاب متوجه آن می شوید استدلالات بسیار قوی و منطقی جناب علامه در پاسخگویی حتی از خود منابع اهل سنت و کرامت و استحکام در جواب؛ همچنین رعایت ادب و احترام از طرف جناب شیخ سلیم و داشتن انصاف در پذیرفتن منطق پاسخ هست.
خود علامه شرف الدین در ابتدا، کتاب خودش را مخاطب قرار داده و مینویسد: ای کتاب من! بر روی زمین به سیر خود ادامه بده و به هرکجا میخواهی برو و بگذار خوانندگان، تو را آنچنان که دوست دارند، در هر وقت بخوانند.در تو دروغی نیست که از آن در هراس باشم و در تو جهل و مسئله ای بی دلیل یافت نمی شود که به آبرویت لطمه وارد کند.

و همچنین جناب آیت الله العظمی بهجت در بیاناتی به حجت الاسلام سید حسین حسینی در مورد این کتاب فرمودند: کسی که این کتاب را بخواند، حجت بر او تمام است.

متن نامه ی صد و یازدهم از این کتاب که در این نامه پس از اتمام مناظرات،جناب شیخ سلیم به مذهب تشیع مشرف میشن:

1/جمادی الاولی/1330
گواهی می دهم که شما در فروع دین و اصول آن بر همان طریقی هستید که ائمه آل رسول(ص) بوده اند.به راستی که این امر را واضح و به خوبی آن را آشکار ساختی و آنچه در درون آن مخفی بود،ظاهر نمودی.بنابراین شک و تردید در آن هلاکت است و تشکیک و ایجاد شبهه در آن، خود گمراهی محض است.من این نامه را به دقت بررسی کردم و سخت در جستجوی پیدا کردن اشکالات آن برآمدم، ولی سراسر آن مرا در اعجاب و شگفتی وصف ناکردنی قرار داد.من از سرچشمه و منشا این هوای لطیف و پاکیزه پی جویی کردم، نسیم قدسی آن با آن بوی مشکینش که همه جا را فرا گرفته بود،مرا زنده ساخت.من پیش از آنکه با شما ارتباط پیدا کنم در باره ی شیعه در اشتباه بودم و این اشتباه به دلیل اخبار نادرستی بود که از اراجیف گویان شنیده بودم.اما هنگامی که خداوند توفیق ملاقات با شما را عطا کرد،به پرچم هدایت دست یافتم و چراغ روشنایی بخش تاریکی را پیدا نمودم و پس از بحث با شما به فلاح و رستگاری رسیدم و بر خواسته های خویش پیروز شدم.چه نعمت بزرگی خداوند در اثر این ملاقات به من عنایت کرد و تو چه محبت و نعمت نیک و گرانبهایی در اختیار من قرار دادی.
الحمدلله ربّ العالمین
س

ناشر:  شرکت چاپ و نشر بین الملل  
تعداد صفحات:  574 صفحه که در تابستان 1396 به چاپ بیست و یکم رسیده بود.

توصیه می شود حتما این کتاب را تهیه و مطالعه بفرمایید.

چرا نام حضرت علی(ع) در قرآن نیامده؟

چرا برای امام حسین(ع) چهلّم می گیرند؟

علت جمع خواندن نمازهای ظهر و عصر و یا مغرب و عشا

کتاب ,نامه ,علامه ,سلیم ,شیخ ,شرف ,شیخ سلیم ,این کتاب ,علامه شرف ,شرف الدین ,که در

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

tervocesso چشم استاد ... عصر صفر و یک samitiven ایران باستان السلام علیک یا فاطمه الزهراء سلام الله علیها مشاور تحصیلی شهرستان فسا فیروزی پیچ تاریخ گرافیک، طراحی، دکوراسیون داخلی ، InteriorDesing-GraphicDesign deimosofttrus